Vedeli ste milé dámy, že jednou z psychosomatickych pričín Autoimunného zápalu štítnej žľazy je slovíčko ,,MUSÍM“?

Musím toto, musím tamto, bezo mňa to určite nepôjde, nebude to fungovať. Sami si tým vytvárate obrovský tlak na seba a neviete si povedať dosť. Všimli ste si, že zápal štítnej žľazy majú väčšinou ženy?
Je to preto, že bojujete sami proti sebe, a potom sa divíte, že to isté začnú robiť vaše vlastné bunky v štítnej žľaze. Vytvárate si samé na seba obrovský tlak tým, že chcete byť perfektné aj ako ženy a aj matky.
Zastavte sa, kým je čas. Nič nemusíte. Rozdeľte úlohy medzi deti a muža a nezabúdajte sa venovať sebe. A verte mi, že keď prídete domov usmiate a oddýchnuté, to bude oveľa lepšie, ako mať všetko perfektné a vy budete behať s vyplazeným jazykom. Začnite si sami seba vážiť, a počúvajte čo vám hovorí vaše telo a duša. A každý deň si urobte nejakú malú radosť. Ja som si dala napríklad zapliesť vrkoče a teším sa ako malé dievčatko.


Vráťte sa do detstva a hrajte sa. To je to, čo ,,MUSÍTE“. Snívate s otvorenými očami, pozorujte prírodu a uvidíte, že ani ona nerobí nič, čo by musela. Nevytvára na seba tlak, že teraz musím rásť, teraz kvitnúť atď. Všetko sa deje prirodzene a v súlade. Tak aj vy buďte v súlade sami so sebou a telo sa vám odvďačí zdravím.


Vaša Janette.😘