Chcem reagovať na dotaz mojej klientky, ktorá mi poslala vyjadrenie MUDr. Bukovského, že máme v tele dostatok jódu, že sa pridáva do potravín a že si ho teda netreba pridávať a ďalej, že v žiadnom prípade sa nesmú znižovať dávky umelého hormónu, lebo tým ohrozujete život a že jód nemá vlyv na zníženú funkciu štítnej žľazy.

Moje osobné poznanie je takéto. Prof.Turianica za dlhé roky, čo sa venuje výskumu enviromentálneho deficitu jódu a súvislosťami s ochoreniami štítnej žľazy pomohol dodaním aktívneho organicky viazaného jódu v oleji Fortuna Vitae stovkám klientov zbaviť sa umelých hormónov a žiť zdravo a vitálne.
Žeby náhoda? Nemyslím si.
Ja sama som toho príkladom a preto to môžem smelo potvrdiť. Týmto vás chcem aj upozorniť na to, že je veľmi dôležité, aký jód telo dostáva. Na to, aby štítna žľaza vedela z jódu vyrobiť hormóny musí byť AKTÍVNA a najlepšie je, aby to boli organické formy, ktoré si vie hneď prijať. Aj preto je olej Fortuna Vitae taký unikátny.

Ak si chcete byť úplne istí, či máte hladinu jódu v tele v norme, môžete si dať spraviť test v moči. Nie je to ale, ako bohužiaľ skoro všetko v našom zdravotníctve jednoduché. Ak máte dostatok času, nervov a peňazí tak sa vám to podarí. Moja klientka to zvládla a nedala sa odradiť lekárom, ktorý jej tvrdil, že jód nesmie, že ho má nadbytok a pri vyšetrení sa zistilo, že ho má v norme už s užívaním Fortuna Vitae. Bez neho by ho mala nedostatok.


Takže moje doporučenie znie: Nebuďte ovce, neverte všetkému, čo sa píše a vraví, zisťujte si, pýtajte sa, skúmajte účinky na sebe a sami uvidíte, čo vám prospieva a čo nie.
My sami by sme si mali byť lekárom .


Vaša Janette.😘