Vraví sa, že si tým, čo ješ. Už Prof.Turianica mi ako biochemik vravel, že to nie je tak. Si tým, čo jedia Tvoje Baktérie.
Baktérie majú takú moc, že by mohli zlikvidovať celé ľudstvo. A preto aj jednou z odpovedí, prečo dvaja ľudia, ktorí sa približne rovnako stravujú a jeden z nich priberá a druhý nie. Veľmi záleží na tom, aké baktérie máte v čreve a čím sa kŕmia.

Ja ako dieťa som mala veľmi často angíny. Dnes už viem, že stačilo tak málo, aby sa mi neopakovali a to pravidelná a dôsledná ústna hygiena. Miesto toho mi doktori pravidelne predpisovali antibiotiká, ktoré mi úplne zlikvidovali prirodzenú črevnú flóru čo sa v dospelom veku prejavilo často zlým trávením, nafukovaním, zápchami, nepravidelnou stolicou a migrénami.

A preto je veľmi dôležité starať sa o celý tráviaci trakt, ktorý začína už v ústnej dutine. Aj preto som zástancom hladovky a detoxu, lebo prirodzenou cestou pomáha udržať zdravé črevo. Dávam do pozornosti aj túto veľmi zaujímavú prednášku od psychiatra Mudr.Honzala, ktorý veľmi zábavnou formou vysvetľuje, ako to všetko funguje.

 

Veľkou podporou pre zdravé črevo je aj olej Fortuna Vitae, lebo má antibakteriálne účinky a pomáha aj pri tzv. daždivom čreve.


Takže stále platí, že zdravé črevo a zdravá štítna žľaza = zdravý človek. 😘

Janette