Keďže stále mi voláte a píšete s otázkou či môžete v tehotenstve užívať olej Fortuna Vitae s organicky viazanými formami jódu, rozhodla som sa napísať, aké až fatálne následky môže spôsobiť nedostatok jódu v tehotenstve a po pôrode.

Dúfam , že toto bude dostatočnou odpoveďou pre budúce mamičky na to, aby si uvedomili aké je pre ne dôležité užívať ho a to ešte väčšie dávky ako normálne na zabezpečenie zdravého fyzického a psychického vývoja plodu a zdravia matky po pôrode.
A otázka či môžem sa zmení na otázku koľko si ho mám dodávať a v akej forme. Ja doporučujem aktívnu formu organicky viazaného jódu v oleji Fortuna Vitae a to 1 polievkovú lyžicu ráno a 1 čajovú lyžicu poobede.


Tu je prehľad ochorení spôsobených nedostatkom jódu.
Vo fetálnom období potratmi, kongenitálnymi anomáliami, zvýšenou novorodeneckou úmrtnosťou, kretenizmom a psychomotorickými poruchami. U novorodencov býva struma a hypotyreóza, u detí a dospievajúcich struma, juvenilná hypotyreoza, porucha mentálnych funkcií a retardovaný telesný vývoj. V dospelosti sa prejavuje ochorenie strumou so všetkými jej komplikáciami, hypotyreózou a poruchou mentálnych funkcií.


Dostatok jódu =zdravá štítna žľaza =zdravé dieťa a zdravá mama.
👍😘

Janette